LED žárovky SAMSUNG, moduly, LED pásky, komponenty
ZNAČKY
NOVINKY
06. 02. 2017
Recenze LED žárovky E27 SAMSUNG 810lm, 10.8W

Recenze LED žárovky značky SAMSUNG E27 810lm, která je vhodnou alternativou za klasickou vláknovou žárovku o výkonu 60W. Současné ceny již nejsou překážkou pro investici do LED osvětlení.

24. 01. 2017
Značkové LED žárovky za pakatel

Značkové LED žárovky za pakatel O důvod méně kupovat čínské šunty, protože značkové LED žárovky SAMSUNG u nás koupíte za pakatel.

ANKETA

Uvažujete o koupi LED pásku?

39 (10 %)

10
141 (35 %)

35
58 (15 %)

15
162 (41 %)

41

Hlasů: 400

Recenze LED žárovky E27 SAMSUNG 810lm, 10.8W

06. 02. 2017 15:57

Recenze LED žárovky značky SAMSUNG E27 810lm, která je vhodnou alternativou za klasickou vláknovou žárovku o výkonu 60W. Současné ceny již nejsou překážkou pro investici do LED osvětlení.

LED žárovky SAMSUNG jsou baleny do designově působivých funkčních obalů s možností postavení do regálu nebo zavěšení na poutko. Obal je nejen velice funkční, ale plní také veškeré náležitosti ohledně sdělení povinných parametrů, které musí obaly LED žárovek mít což někteří prodejci nerespektují a používají klamavé praktiky. Uvnitř balení je vložen několikajazyčný návod k použití včetně češtiny.

Balení LED žárovek

Ačkoliv je SAMSUNG jiho-korejská firma asi nikoho nepřekvapí větička MADE IN CHINA. Nutno však podotknout, že toto se týká většiny světové produkce a významní výrobci mají své výrobny pod striktní kontrolou a panují zde jiná kriteria na kvalitu materiálu a výroby.

LED žárovka vyniká profesionálním zpracováním

Po vyjmutí LED žárovky z obalu zaujme na první pohled masivní žebrovaný chladič, který se stará o účinný odvod tepla, který vzniká jako ztrátová energie při napájení LEDek z integrovaného zdroje a také ze samotných LEDek. Vhodná volba konstrukce chladiče je při výrobě LED žárovek jedním z klíčových faktorů ovlivňujích celkovou životnost LED žárovky a rychlost degradace svítivosti. Řada čínských výrobců LED žárovek tento fakt vzala tak doslova, že trh je zaplaven neuvěřitelným množstvím až kosmicky (i komicky) vyhlížejících žárovek. Někdy je to pravda nezbytné, neboť některé levné (pozor i drahé) LED žárovky mají nevhodně rozmístěné LED, případně velké množství LED, které je pak nutné náležitě uchladit.

Srovnání s žárovkou

Závit LED žárovky pevně drží a nehrozí při opakovaném šroubování jeho odpadnutí což je velmi typické pro řadu LED žárovek na trhu. Hliníkový chaldič je opatřen logem SAMSUNG, údaji o teplotě vyzařovaného světla (2700K), kódem "SI-I8W121140EU". Vrchní difuzní část je plastová (patrně PMMA) a je opatřena logem, značkou CE a textem "AC 220-240V 10.8W 110mA 50/60Hz".

Větší rozměr může být někdy problém

Při porovnání velikosti s klasickou vláknovou žárovkou je patrný větší rozměr což by mohlo být překážkou při instalaci do některých typů svítidel, které nemají dostatek prostoru. Pro většinu běžně vyráběných svítidel je však tato LED žárovka bez obtíží použitelná. Celkové zpracování působí v porovnání s řadou čínských LED žárovek velmi čistě a pevně.

Úhel vyzařování je dostatečný pro většinu svítidel

Konstrukce difuzního krytu LED žárovky omezuje úhel vyzařování svitu na 130° což není příliš ve srovnání s klasickou žárovkou jejíž vyzařovací úhel je celých 360°. Tento nedostatek v různé míře řeší svítidlo do kterého LED žárovku umístíte. V řadě případů použití pak kromě účtu za energii nerozeznáte rozdíl.

Srovnání klasické a LED žárovky

Optimální teplota bílé 2700K

SAMSUNG své LED žárovky orientuje na masové využití a proto je použita teplota bílé 2700K (teplá bílá). Nejedná se o žádné "žluté světlo", které řada škarohlídů odsuzuje a raději upřednostní studené odstíny 4000K a více. Teplota 2700K je optimální odstín, který se objektivně vnímá jako příjemné a přirozené osvětlení. Index podání barev - tedy to jak na vás při rozsvícení působí okolní barvy, dosahuje dostatečné hodnoty CRI 80. Prakticky není možné identifikovat, že si právě svítíte LED žárovkou. Pozor, řada levných čínských LED žárovek používá levnější LED s CRI70.

LED žárovku SAMSUNG E27 10.8W (810lm) nabízíme za velmi nízkou cenu 259,- Kč vč. DPH. V porovnání se srovnatelnými žárovkami se jedná o prakticky nejlevnější značkovou LED žárovku na českém trhu.

Doporučujeme koupi této LED žárovky v našem e-shopu a dáváme ocenění 9/10.

Autor: Richard Marvan

Komentáře k článku: Recenze LED žárovky E27 SAMSUNG 810lm, 10.8W

TOPlist