LED žárovky SAMSUNG, moduly, LED pásky, komponenty
ZNAČKY
NOVINKY
06. 02. 2017
Recenze LED žárovky E27 SAMSUNG 810lm, 10.8W

Recenze LED žárovky značky SAMSUNG E27 810lm, která je vhodnou alternativou za klasickou vláknovou žárovku o výkonu 60W. Současné ceny již nejsou překážkou pro investici do LED osvětlení.

24. 01. 2017
Značkové LED žárovky za pakatel

Značkové LED žárovky za pakatel O důvod méně kupovat čínské šunty, protože značkové LED žárovky SAMSUNG u nás koupíte za pakatel.

ANKETA

Uvažujete o koupi LED pásku?

39 (10 %)

10
141 (35 %)

35
58 (14 %)

14
167 (41 %)

41

Hlasů: 406

Podvodné praktiky prodejců LED žárovek

09. 05. 2013 13:22

Prodej LED žárovek a zářivek zažívá na trhu obrovský boom. Tak jako v každém odvětví podnikání i zde se najde spoustu nepoctivých prodejců, kteří se stůj co stůj snaží na fenoménu LED obohatit.

Přestože z řad odborníků stále zaznívají hlasy o nafouknuté bublině, LED osvětlení své místo na trhu určitě má. Je však potřeba před nákupem zvážit pro jaké účely si chceme LED žárovky pořídit. E-shopy v tomto směru informují velmi málo a pro zákazníky je pak jediným možným způsobem důvěra v kusé informace zveřejněné na tom kterém e-shopu, případně nákup "na zkoušku".

Česká obchodní inspekce již zasáhla
Při kontrolách prodejců LED žárovek a jejich e-shopů bylo zjištěno výrazné nadsazování výkonu. Přečtěte si článek zde.

Nepočítejte Watty, sledujte lumeny

Doposud byli všichni zvyklí na klasické značení žárovek 20W, 30W, 60W, 75W, 100W apod., a každý si přibližně dokázal představit intenzitu osvětlení. Nabízí se tak vyhledávat na e-shopech právě podle ekvivalentu srovnání LED žárovky s vláknovou žárovkou.

Nesrovnávejte LED žárovky podle wattů.

Aby prodejci zvýšily svůj obrat tak velmi rádi nadhodnocují právě ekvivalent výkonu ve Wattech. Zákazník je tak oklamán, protože srovnání neodpovídá skutečnosti.

SAMSUNG vs nepoctiví prodejci

Následujcí tabulka shrnuje přehled srovnání svítivosti podle SAMSUNGu a tak jak jej publikují na svých e-shopech nepoctiví prodejci. Na první pohled je zřejmé klamání spotřebitele.

Typ žárovky SAMSUNG Nepoctivý prodejce
E27 10.8 W 810 lumen odpovídá přibližně 60W žárovce 10 W lumeny neuvedeny !!! údajně odpovídá 90W - 100W žárovce !!!

LED žárovku SAMSUNG E27 / 810 lumenů uvedenou v tabulce můžete zakoupit v našem e-shopu.

Klasická vláknová žárovka má vyzařovací úhel 360°. Oproti tomu vyzařovací úhel LED žárovek bývá menší. Tento fakt pramení z důvodu podstaty použité LED technologie, LEDka zkrátka vyzařuje jen jedním směrem. Částečně je tato nevýhoda LED žárovek řešena pomocí krycího difuzního krytu. Přesto však úhel vyzařování není takový jako u úsporných zářivek (úsporek). Pořídíte-li si tedy LED žárovku můžete být zklamáni, že osvětlení za hranicí úhlu vyzařování již není takové na jaké jste zvyklí. Optimálnímu rozptýlení světla po celé ploše pokoje pak může výrazně pomoci volba vhodného lustru jehož součástí bývají právě další difuzní kryty, které světlo maximálně rozptýlí.

LED žárovky "corn" deklarují 360°

Hbitost v reakci na požadavky trhu se čínským vývojářům rozhodně upřít nedá. Světlo světa tak velmi brzo spatřila LED žárovka s označením "corn" (kukuřice). Skutečný "konstrukční zázrak". Proč se tímto směrem nevydal žádný ověřený výrobce v oblasti LED technologií je zřejmé. Nahuštěním SMD LED čipů po obvodu válcové LED žárovky se sice docílí vyzařování téměř "všemi" směry, ale konstrukčně i parametricky je celé dílo jen vážně míněným žertem. Osazení výkonných LED čipů na takto malé ploše s sebou nese velké nároky na chlazení, které tato konstrukce nesplňuje a LED žárovka tak velmi často rychle degraduje na světelné intenzitě. Další kámen úrazu je zdroj napájení, který je uvnitř (rovněž se špatným odvodem tepla), navíc klasické čínské provenience - tedy velmi nestabilní.

LED žárovka zvaná kukuřice
Tudy se vývoj ubírat nebude.

Pozdější náhrada jednoho takového světelného zdroje s sebou nese riziko nemožnosti sehnat identický výrobek s identickou barevnou teplotou. Důvod je prostý - prodejce změnil dodavatele, případně výrobce změnil šarži používaných LED, případně jakýkoliv materiál, který má vliv na výslednou barevnou teplotu LED žárovky.

Legislativa EU

Evropská unie udává výrobcům povinnost správně uvádět ekvivalent LED žárovky. Kolik prodejců toto dodržuje?

Ekvivalent LED žárovky

Galerie

Komentáře k článku: Podvodné praktiky prodejců LED žárovek

TOPlist